Παρασκευή, 15 Δεκεμβρίου 2017 10:01 από

Koντά στους 4 του κυπέλλου το Γλίνος,δεν τελείωσε ποτέ ο προημιτελικός με τους Παραληθαίους

Άδοξο τέλος είχε το ματς κυπέλλου για την προημιτελική φάση ανάμεσα στο Γλίνος και τους Παραληθαίους καθώς στο 62' διακόπηκε από το διαιτητή Δουλόπουλο που έκλεισε το φύλλο αγώνα και οι γηπεδούχοι θα πάρουν την πρόκριση στα χαρτιά

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς με τις δύο ομάδες να μπαίνουν δυνατά στο γήπεδο και με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ και λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι να ισοφαρίζουν σε 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

'Ηταν ένα παιχνίδι αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα για την πρόκριση, ωστόσο η φάση του 62' είχε ως αποτέλεσμα το παιχνίδι να μην ολοκληρωθεί ποτέ.

Συγκεκριμένα σε εκείνη τη χρονική στιγμή ο διαιτητής Δουλόπουλος απέβαλλε τον πορτιέρο των Παραληθαίων Ζωγράφο, με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Ακολούθησε ένταση, με τη διαιτητική τριπλέτα να αποχωρεί για τα αποδυτήρια και το Βαγγέλη Δουλόπουλο να τονίζει ότι ο αγώνας δε θα συνεχιστεί, γράφοντας στο φύλλο αγώνος ότι χτυπήθηκε.

Έτσι είχαμε την οριστική διακοπή του  αγώνα εις βάρος της ομάδας των Παραληθαίων, και όπως δείχνουν τα πράγματα με την ομάδα του Γλίνους να περνάει στα ημιτελικά για πρώτη φορά στην ιστορία της.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ.

Καλή στιγμή με τον Πούλιο το πλασέ η μπάλα άουτ στο 3'.

Σουτ του Νταγκαλή η μπάλα άουτ στο 11'.

Κόρνερ με τον Ζυγούρη η μπάλα κοντράρει και καταλήγει ξανά κόρνερ στο 18'.

Διείσδυση του Ζαβλανού Πετρου στην περιοχή το σουτ και το 0-1 στο 20'.

Σουτ του Κοθρά Δημ. η μπάλα καταλήγει κόρνερ στο 21'.

Βαθιά μπαλιά του Νταγκαλή στον Τσακνή αυτός θα πλασάρει και θα ισοφαρίσει σε 1-1 στο 31'.

Φάουλ με τον Ζυγούρη η μπάλα άουτ στο 34'.

Πολύ καλή στιγμή με το σουτ του Νταγκαλή η μπάλα γλείφει το δοκάρι και καταλήγει άουτ στο 36'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Ζαβλανό Πετρ.να βγαίνει απέναντι στον Γρατσάνη ο τελευταίος διώχνει την μπάλα μακριά στο 40'.

Σέντρα του Νάκου Γιαν. το σουτ από τον Ζαβλανό Πετρ. η μπάλα άουτ στο 42'.

Σουτ του Νταγκαλή αποκρούει με υπερένταση ο Ζωγράφος στο 61'.

Αποβολή του Ζωγράφου με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οριστική διακοπή του αγώνα στο 62'.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΓΛΙΝΟΣ: ΓΡΑΤΣΑΝΗΣ, ΜΠΑΤΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΟΥΛΙΟΣ ΗΛ., ΖΥΓΟΥΡΗΣ, ΚΟΘΡΑΣ ΔΗΜ., ΜΟΥΡΙΤΣΑΣ, ΧΡΗΣΤΟΥ, ΝΤΑΓΚΑΛΗΣ, ΠΟΥΛΙΟΣ Ε., ΤΣΙΑΝΤΟΥΛΑΣ, ΤΣΑΚΝΗΣ.

ΠΑΡΑΛΗΘΑΙΟΙ: ΖΩΓΡΑΦΟΣ, ΓΚΑΝΙΑΣ, ΝΑΚΟΣ ΦΩΤ., ΓΚΑΝΑΣ, ΖΑΒΛΑΝΟΣ ΠΕΤΡ., ΖΟΡΜΠΑΣ, ΡΙΖΟΣ, ΝΑΚΟΣ ΙΩΑΝ., ΖΑΡΑΣ, ΝΑΚΟΣ ΑΘΑΝ., ΤΣΟΓΙΑΣ.