Τρίτη, 28 Μαρτίου 2017 09:19 από

Με Ολυμπιακό Λαμίας στο κύπελλο Ερασιτεχνών ο Διγενής Νεοχωρίου

Τον κυπελλούχος της ΕΠΣ Φθιώτιδας Ολυμπιακό Λαμίας, θα υποδεχτεί ο κυπελλούχος της ΕΠΣ Τρικάλων, Διγενής Νεοχωρίου για την 1η αγωνιστική του κυπέλλου Ερασιτεχνών

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο "Μπάμπης Παπαχατζής", ενώ εάν ο Διγενής καταφέρει και κερδίσει το ματς αυτό, περνάει χωρίς αγώνα απευθείας στην 3η φάση της διοργάνωσης.

Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 5 Απριλίου.

Αναλυτικά η κλήρωση στους ομίλους.

1ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως
2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης
3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

2ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τριγλίας
2. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – ΑΕ Αλεξάνδρειας
3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων
2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών
3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας
2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός
3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός
2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου
3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη
2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς
3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

7ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα
2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου
Χωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι
2η αγωνιστική (12/4)
Νικητής 3 – Νικητής Νικητής 1
Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι

9ος όμιλος
2η αγωνιστική (12/4)
1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος
2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας
3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 2