Σάββατο, 25 Νοεμβρίου 2017 07:32 από

Καταιγιστικό το Βαλτινό στην πρεμιέρα της Β Ερασιτεχνικής

Με το δεξί μπήκε η νεοσύστατη ομάδα του Βαλτινού για το πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΤ επικρατώντας της Αναγέννησης Μεγάρχης με 0-4

Το Βαλτινό έπειτα από μερικά χρόνια απουσίας από τον ποδοσφαιρικό χάρτη, επέστρεψε φέτος δριμύτερο και εννοείται ότι στη συγκεκριμένη κατηγορία δεν υφίσταται ως στόχος κάτι λιγότερο από την άνοδο στην Α1' Ερασιτεχνική.

Η ομάδα του Μάκη Ζαβλανού μπήκε ορεξάτα στο παιχνίδι, θέλοντας να καθαρίσει από νωρίς την υπόθεση νίκη και το κατάφερε αφού στα πρώτα δέκα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου το σκορ ήταν ήδη στο 0-4.

Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι κατεβαίνοντας με ελλείψεις προσπάθησαν για το καλύτερο αλλά η ανωτερότητα των φιλοξενούμενων ήταν αυτή που έπαιξε καθοριστικό ρολό στην εξέλιξη του παιχνιδιού.