Κυριακή, 11 Φεβρουαρίου 2018 11:40 από

Διπλό με ανατροπή στην Αγία Κυριακή το Πετρωτό

Μεγάλη και συνάμα σημαντική νίκη πέτυχε το Πετρωτό στην έδρα της Αγίας Κυριακής στο ντέρμπι παραμονής του 1ου ομίλου

Οι δύο ομάδες που μπήκαν με όρεξη στο παιχνίδι παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κυνηγησαν από νωρίς το γκόλ και αυτοί που προηγήθηκαν πρώτοι ήταν οι γηπεδούχοι στο 18'. Οι φιλοξενούμενοι μετά αντέδρασαν άμεσα ισοφαρίζοντας το παιχνίδι στο 21' και λίγα λεπτά αργότερα ανέτρεψαν το σκορ και πήραν προβάδισμα στο 38' και έτσι κράτησαν αυτήν την πολύτιμή νίκη για την παραμονή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση των δύο ομάδων έπεσε κατακόρυφα με αποτέλεσμα να μήν έχουμε καμία αξιόλογη ευκαιρία παρά μόνοδύο καλές σιγμές για τους φιλοξενούμενους στα δύο πρώτα λετπά του δευτέρου ημιχρόνου και στα δύο τελευταία λεπτά του αγώνα.

ΦΑΣΕΙΣ  - ΓΚΟΛ

Πρώτη καλή στιγμή με την σέντρα του Γκουσδουβά κεφαλιά από τον Σδρένια η μπάλα άουτ στο 7'.

Σουτ του Σκέντζα η μπάλα στα δίχτυα αδράνησε η άμυνα των γηπεδούχων και έχουμε το 1-0 στο 18'.

Φάουλ με τον Χλωρό η μπάλα περνάει απ'όλους, κολάει στο νερό και θα έρθει με φόρα ο Παπαδόπουλος να σουτάρει και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα και θα κανει το 1-1 στο 21'.

Σουτ του Κουμπούρα μπλοκάρει ο Τσέλιος στο 22'.

Σουτ του Γκουσδουβά η μπάλα άουτ στο 23'.

Ψηλοκρεμαστό σουτ του Γκουσδουβά και το 1-2 στο 38'.

Μεγάλη ευκαιρία από την πάσα του Παπαδόπουλου στον Γκουσδουβά αυτός θα κάνει το σουτ και θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Κρομμύδας στο 40'.

Σουτ του Παπαδόπουλου μπλοκάρει ο Κρομμύδας στο 47'.

Ένα σουτ του Γκουσδουβά από την πάσα του Παπαδόπουλου η μπάλα άουτ στο 88'.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΓΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ: ΚΡΟΜΜΥΔΑΣ, ΤΣΙΑΚΜΑΚΗΣ, ΝΤΑΝΤΑΣΙΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ ΒΑΣ., ΜΑΣΟΥΡΑΣ, ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ, ΤΣΑΤΣΟΣ, ΑΚΡΙΒΟΣ, ΣΚΕΝΤΖΑΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΕΥΑΓ., ΜΠΑΚΡΑΤΣΑΣ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΚΑΛΥΒΑΣ, ΝΑΚΟΣ, ΜΑΜΑΛΗΣ, ΓΚΑΡΤΖΟΛΑΚΗΣ.

ΠΕΤΡΩΤΟ: ΤΣΕΛΙΟΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΦΛΟΥΛΗΣ Π., ΚΟΖΑΝΙΤΗΣ, ΦΛΟΥΛΗΣ, ΧΛΩΡΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΚΟΥΣΔΟΥΒΑΣ, ΜΠΟΥΡΝΟΒΑΣ, ΑΛΕΞΙΟΥ, ΣΔΡΕΝΙΑΣ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, ΤΑΣΟΥΛΑΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ.