Πέμπτη, 11 Ιανουαρίου 2018 06:38 από

Οι Ταξιάρχες την ανατροπή της χρονιάς κόντρα στους Παραληθαίους

Ένα από τα πιο όμορφα και συγκλονιστικά παιχνίδια έγινε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο των Ταξιαρχών όπου η τοπική ομάδα έκανε την ανατροπή της χρονιάς κερδίζοντας τους Παραληθαίους με 3-2

Η ομάδα του Γιάννη Γρίβα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και παρά τις σημαντικότατες απουσίες, στο δεύτερο βελτίωσε κατά πολύ την εικόνα της και πιάνοντας υψηλή απόδοση έφτασε στην νίκη ανατροπή που την διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Από την άλλη οι παίχτες του Μάκη Ζαβλανού αφού προηγήθηκαν στο σκορ, στη επανάληψη και αφού το παιχνίδι πήρε μία άγρια σε ποιότητα ομορφιά ξέμειναν από δυνάμεις και έχασαν πολύτιμο έδαφος να μείνουν κοντά στις πρώτες προνομιούχες θέσεις της βαθμολογίας.

Αρκετός κόσμος παρακολούθησε το ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής στο γήπεδο Ταξιαρχών, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν στο φινάλε παρέα με τους φιλάθλους τους μία απίστευτη νίκη, έτσι όπως εξελίχτηκε το ματς.

ΦΑΣΕΙΣ - ΓΚΟΛ

Σέντρα του Νάκου Αθ το άτσαλο σουτ του Ρίζου η μπάλα άουτ στο 10'.

Καλή στιγμή με το σουτ του Νάκου Φώτη ύστερα από την πάσα του Ρίζου η μπάλα άουτ στο 22'.

Εξαιρετική προσπάθεια του Ζαβλανού Πετρ. θα μπει στην περιοχή το πλασέ και το 0-1 στο 24'.

Σουτ Νάκου Φώτη μπλοκάρει ο Παπαευθημίου στο 26'.

Φάουλ με τον Παπανδρέου διώχνει ο Μπουνόβας και εν συνεχεία της φάσης το σουτ από τον Πάτσο η μπάλα άουτ στο 29'.

Σουτ του Ρίζου μπλοκάρει ο Παπαευθημίου στο 30'.

Σέντρα του Πάτσου κεφαλιά από τον Τσάτσο η μπάλα άουτ στο 32'.

Δύσκολο γύρισμα του Ζαβλανού Πετρ. στην μικρή περιοχή το πλασέ από τον Ρίζο η μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα για το 0-2 στο 37'.

Σουτ του Ρίζου η μπάλα άουτ στο 39'.

Χαμένη ευκαιρία με τον Ρίζο δεν πιάνει καλά το σουτ στο 46'.

Σουτ του Τσιώλη μπλοκάρει ο Μπονόβας στο 49'.

Καλή στιγμή με τον Ρίζο το σουτ η μπάλα άουτ στο 53'.

Ωραίος συνδυασμός του Τσάτσου με τον Παπανδρέου που θα κάνει το γύρισμα και με την μία το σουτ από τον Τσάτσο και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-2 στο 56'.

Σουτ του Ζάρρα Νικ. μπλοκάρει ο Παπαευθημίου στο 57'.

Ωραίο σουτ του Πάτσου μπλοκάρει ο Μπονόβας στο 60'.

Κάθετη πάσα του Χασιώτη στον Τσάτσο το πλασέ και το 2-2 στο 66'.