Πέμπτη, 20 Απριλίου 2017 08:17 από

Διπλό παραμονής για τη Θεόπετρα στην έδρα του Τυμφαίου

Σημαντική νίκη πήρε η Θεόπετρα στην έδρα του Τυμφαίου με σκορ 2-4 που την απομακρύνει έξι βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού

'Επειτα από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, η Θεόπετρα ευτύχησε να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 0-1.

Στην επανάληψη οι στροφές ανέβηκαν και βλέποντας όμορφο ποδόσφαιρο από τις δύο ομάδες το παιχνίδι πήρε άγρια ομορφιά όπου η ομάδα του Μιχάλη Γαιτάνα ισοφάρισε νωρίς αλλά οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκείας σημείωσαν άλλα τρία γκολ, κλειδώνοντας έτσι τους τρεις βαθμούς. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο σκορ σε 2-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Τυμφαίος πάντως είχε τις ευκαιρίες να σημειώσει και εκείνος περισσότερα τέρματα.

ΦΑΣΕΙΣ - ΓΚΟΛ

Πρώτη καλή στιγμή με τον Γιαννή το σουτ η μπάλα κοντράρει και καταλήγει άουτ στο 8'.

Σέντρα σουτ του Μεμπέλι το κοντρόλ από τον Τάσιο το σουτ η μπάλα στα δίχτυα και το 0-1 στο 16'.

Κόρνερ με τον Μπρόβα η μπάλα στο δοκάρι καλή στιγμή για την Θεόπετρα στο 29'.

Φάουλ με τον Μπρόβα η μπάλα άουτ στο 32'.

Σουτ του Γαιτάνα η μπάλα λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι στο 36'.

Κλασική ευκαιρία με τον Τάσιο μόνος του απέναντι στο τέρμα το πλασέ αποκρούει ο Τεντολούρης στο 42'.

Κερδισμένο πέναλντι για τον Τυμφαίο το εκτελεί ο Πολυζόπουλος και ισοφαρίζει σε 1-1 στο 47'.

Σέντρα του Μεμπέλι αδράνεια στην άμυνα και η λανθασμένη έξοδος του Τεντολούρη που παίρνει την κεφαλιά, γράφει το 1-2 στο 48'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Τάσιο το πλασέ αποκρούει ο Τεντολούρης στο 55'.

Κρυφή μπαλιά του Μεμπέλι το πλασέ ο Τάσιος και το 1-3 στο 56'.

Φάουλ με τον Τάσιο την κεφαλιά ο Γκούμπλιας και το 1-4 στο 59'.

Ωραίο κατέβασμα της μπάλας από τον Κοθρά το σούτ και το 2-4 στο 64'.

Σουτ του Γαιτάνα η μπάλα άουτ στο 67'.

Συρτή πάσα του Μεμπέλι εξ'επαφής το σουτ από τον Παπαναστασίου η μπάλα στο δοκάρι κλασική χαμένη ευκαιρία για το 2-5 στο 77'.

Σουτ του Τζιμογιάννη η μπάλα άουτ στο 85'.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΤΥΜΦΑΙΟΣ: ΤΕΝΤΟΛΟΥΡΗΣ, ΝΤΑΒΑΡΑΣ, ΤΣΑΝΕΚΛΕΙΔΗΣ, ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΓΚΑΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΤΡΙΓΚΑΣ, ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΙΑΦΑΣ, ΓΑΙΤΑΝΑΣ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΚΟΘΡΑΣ, ΚΑΡΑΘΑΝΟΣ.

ΘΕΟΠΕΤΡΑ: ΘΕΟΔΩΡΟΥ, ΛΑΙΟΣ, ΤΖΙΜΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΠΡΟΒΑΣ, ΤΑΣΙΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΑΝΩΛΗΣ, ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ Α., ΜΕΜΠΕΛΙ, ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΓΚΟΥΜΠΛΙΑΣ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΒΑΛΛΑΣ, ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ.