Τρίτη, 3 Ιανουαρίου 2017 06:43 από

Ποδαρικό Χ..ωρίς νίκη για Α.Ο.Κεφαλόβρυσου και Λυγαριά

Πρώτο επίσημο πάτημα στο γήπεδο για το 2017 έκαναν σήμερα το απόγευμα Α.Ο.Κεφαλοβρύσου και Λυγαριά με το τελικό 1-1 να μην ικανοποιεί καμία από τις δύο ομάδες

Οι γηπεδούχοι αν και πήραν κεφάλι στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο έδειχναν ότι μπορούσαν να κρατήσουν την νίκη αλλά στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με πίεση διαρκείας οι φιλοξενούμενοι καταφέρανε και πήρανε τον βαθμό της ισοπαλίας.

To πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο ποιοτικά, με λιγοστές φάσεις και τον Α.Ο.Κ πιο ουσιαστικό στο γήπεδο να καταφέρνει να παίρνει το προβάδισμα.

Στην επαναληψη, οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσουν, ενώ οι γηπεδούχοι από την πλευρά τους έβγαιναν επικίνδυνα στην κόντρα, ψάχνοντας το δεύτερο τέρμα.

Τελικά η Λυγαριά έσωσε στις καθυστερήσεις το βαθμό της ισοπαλίας που τη διατηρεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, έπειτα και από την ήττα την 'Ενωσης από τον Κεφαλοβρυσιακό.

Χαμένη ευκαιρία για γκολ με τον Χουλιάρα στο 2'.

Σουτ του Τεντολούρη η μπάλα άουτ στο 4'.

Σουτ του Στάμου η μπάλα μόλις άουτ στο 12'.

Σέντρα σουτ του Τζιμούρτου η μπάλα άουτ στο 13'.

Σουτ του Στάμου η μπάλα άουτ στο 14'.

Σουτ του Χουλιάρα η μπάλα μακριά άουτ στο 25'.

Σουτ του Τεντολούρη αποκρούει ο Παππάς στο 29'.

Σουτ του Τζιμούρτου η μπάλα άουτ στο 37'.

Γκολ για το Κεφαλόβρυσο το 1-0 με ιδανικό πλασέ του Τεντολούρη στο 42'.

Σουτ του Κλιάφα μπλοκάρει ο Στεργιούλης στο 61'.

Σουτ του Κοθρά μπλοκάρει ο Παππάς στο 63'.

Φάουλ με τον Τζιμούρτο η μπάλα μακριά άουτ από την εστία στο 64'.

Σουτ του Τεντολούρη η μπάλα κοντράρει στους αμυντικούς και καταλήγει κόρνερ στο 75'.

Αδύναμο σουτ του Στάμου η μπάλα άουτ στο 83'.

Σουτ του Ζαχαράκη αποκρούει ο Στεργιούλης η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και κόρνερ στο 87'.

Σέντρα του Ζαχαράκη κεφαλιά του Κόττα γκολ το 1-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Α.Ο.ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟΥ:ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΗΣ, ΜΠΙΝΑΣ ΚΩΣΤ.,ΓΙΑΝΙΩΤΗΣ, ΝΤΙΝΤΗΣ, ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ, ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ, ΓΚΟΥΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΤΕΡΗΣ, ΜΠΟΥΓΛΑΣ, ΤΕΝΤΟΛΟΥΡΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ. ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΜΠΙΝΑΣ ΣΤΕΦ., ΚΟΘΡΑΣ, ΠΡΑΤΑΣ. ΛΥΓΑΡΙΑ: ΠΑΠΠΑΣ, ΓΚΟΥΜΠΛΙΑΣ, ΚΟΤΤΑΣ, ΒΑΓΕΝΑΣ, ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ, ΚΩΣΤΑΡΕΛΟΣ, ΚΛΙΑΦΑΣ, ΣΤΑΜΟΣ, ΤΖΑΝΑΒΑΣ, ΤΖΙΜΟΥΡΤΟΣ, ΛΙΑΚΟΣ. ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΚΟΛΩΝΑΣ.