Τρίτη, 13 Φεβρουαρίου 2018 11:40 από

Πραγματικό ντέρμπι και ισοπαλία στο Πηγή-Μετέωρα

Κάτω από καταρακτώδη βροχή διεξήχθhτο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στην Πηγή και τα Μετέωρα

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με πολύ φόρα το παιχνίδι καθώς στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω και με της δύο ομάδες να δημιουργούνε φάσεις για γκολ.

Η ομάδα του Σπύρου Ευαγγέλου σε μία οργανωμένη επίθεση κατάφερε και πήρε το προβάδισμα στο 23' με τον Ξαγαρά Αθ. και ενώ όλα έδειχναν ότι θα πήγαινε στα αποδυτήρια προηγούμενη το σκορ η ομάδα του Γιώργου Βακουφτσή αντέδρασε και σε μία στιγμή αδράνειας της άμυνας των γηπεδούχων ισοφάρισε το ματς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με σκόρερ τον Λίτσιο.

Στην επανάληψη η ομάδα των Μετεώρων ανέβασε την πίεση της στα καρέ των γηπεδούχων αλλά οι λανθασμένες επιλογές στις πάσες δεν μπόρεσαν να φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Πάντως η κάθε ομάδα θα μπορούσε να κλέψει την νίκη πρώτα με τους φιλοξενούμενους να χάνουν κλασική ευκαιρία με τον Παπαναστασίου και μετά οι γηπεδούχοι να έχουν μεγάλη ευκαιρία με τον Ξαγαρά Αθ.

Η ομάδα των Μετεώρων ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίχτες λόγο αποβολής του Χριστοδουλόπουλου με απευθείας κόκκινη κάρτα για φάουλ ως τελευταίου παίχτη.

ΦΑΣΕΙΣ  - ΓΚΟΛ

Σουτ του Παπαναστασίου αποκρούει σε κόρνερ στο 2'.

Φάουλ με τον Μιχαήλ αποκρούει ο Ζαρόπουλος στο 19'.

Πάσα του Χοτζάϊ στον Ξαγαρά Αθ. το πλασέ και το 1-0 στο 23'.

Σουτ του Αυγέρου μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Παπαδόπουλος στο 25'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Ξαγαρά Αθ. το σουτ σταματάει την μπάλα ο Ζαρόπουλος στο 32'.

Μπαίνει στην περιοχή ο Παπαευθημίου Χρ. θα βγει ο Παπαδόπουλος και από τις κόντρες η μπάλα θα βγει κόρνερ στο 41'.

Σέντρα του Παπαναστασίου το σουτ από τον Λίτσιο η μπάλα θα κοντράρει στον Παπαδόπουλο και θα καταλήξει στα δίχτυα για το 1-1 στο 45'+.

Πολύ καλή στιγμή με τον Λίτσιο το σουτ μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος στο 59'.

Κλασική ευκαιρία με τον Παπαναστασίου το σουτ αποκρούει ενστικτωδώς ο Παπαδόπουλος σε κόρνερ στο 74'.

Αποβολή του Χριστοδουλόπουλου με απευθείας κόκκινη κάρτα για φάουλ ως τελευταίος παίχτης στο 75'.

Μεγάλη ευκαιρία μα τον Ξαγαρά Αθ. θα χάσει το κοντρόλ θα βγει και θα μπλοκάρει την μπάλα ο Ζαρόπουλος στο 82'.

Aριστη η διαιτησία του Γρατσάνη και των βοηθών του.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΗΓΗ: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΔΑΣΣΙΟΣ, ΔΟΥΡΟΣ, ΤΣΕΡΕΠΗΣ, ΜΙΧΑΗΛ, ΜΑΝΤΖΩΡΟΣ, ΞΑΓΑΡΑΣ Γ., ΠΑΤΣΙΑΣ, ΧΟΤΖΑΙ, ΞΑΓΑΡΑΣ ΑΘ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΞΑΓΑΡΑΣ ΓΙΩΡ., ΚΟΥΡΤΗΣ, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΚΟΘΡΑΣ.

ΜΕΤΕΩΡΑ: ΖΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΣΙΑΝΤΟΥΛΑΣ, ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΑΥΓΕΡΟΣ, ΝΤΑΛΟΥΚΑΣ, ΠΑΠΑΕΥΘΗΜΙΟΥ ΧΡ., ΛΙΤΣΙΟΣ, ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΠΟΛΥΖΟΠΟΥΛΟΣ,ΒΟΥΤΣΕΛΑΣ, ΠΑΠΑΕΥΘΗΜΙΟΥ ΠΑΝ.