Σάββατο, 13 Ιανουαρίου 2018 08:31 από

Σπουδαίο διπλό στον Πυργετό το Καστράκι

Την νίκη με 1-2 πήρε η ομάδα του Καστρακίου μέσα στην καυτή έδρα του Πυργετού σε ένα ιδιαίτερα βαρύ αγωνιστικό  χώρο

Οι δύο ομάδες παίζοντας πολύ προσεκτικά από την αρχή του παιχνιδιού ήθελαν την νίκη για διαφορετικούς λόγους η κάθε μία,

με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν νωρίς το σκορ, αλλά οι παίχτες του Φώνη Πάτρα στο ντεμπούτο του Νίκου Νικολούσιου , αντέδρασαν και ισοφάρισαν το παιχνίδι πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με ανεβασμένη την ψυχολογία.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες κυνήγησαν το δεύτερο τέρμα αλλά η ομάδα του Πυργετού στάθηκε άτυχη σε σουτ του Φασούλα η οποία κατέληξε στο κάθετο δοκάρι.

Το γκολ όμως πέτυχε η ομάδα του Καστρακίου με σουτ που εξαπέλυσε ο Κεχαγιάς μέσα από την μικρή περιοχή του Ιακωβάκη και έτσι χάρισε στην ομάδα του μία δύσκολη αλλά σημαντική νίκη.

ΦΑΣΕΙΣ -  ΓΚΟΛ

Πλασέ του Γραβάνη και το 0-1 στο 9'.

Σουτ του Μπαούτη μπλοκάρει ο Ιακωβάκης στο 20'.

Ξανά σουτ του Μπαούτη και πάλι μπλοκάρει ο Ιακωβάκης στο 23'.

Σουτ του Μπουλογεώργου αποκρούει σε κόρνερ ο Μπόμπολας στο 24'.

Σέντρα του Καραγκούνη κεφαλιά από τον Παλαύρα η μπάλα περνάει την γραμμή και έτσι έχουμε το 1-1 στο 30'.

Σουτ δυνατό του Φασούλα αποκρούει σε κόρνερ ο Μπόμπολας στο 49'.

Σέντρα του Γιαννούλα η μπάλα περνάει απ'όλους και καταλήγει πλάγιο στο 52'.

Πάσα του Γιαννούλα στον Χασιώτη το σουτ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ στο 55'.

Κλασική ευκαιρία με τον Φασούλα να διεισδύει στην περιοχή το σουτ η μπάλα στο κάθετο δοκάρι στο 60'.

Φάουλ με τον Κεχαγιά μπλοκάρει ο Ιακωβάκης στο 62'.

Σουτ του Αλμπάνη αποκρούει με δυσκολία ο Ιακωβάκης σε κόρνερ στο 70'.

Δυνατό σουτ του Κεχαγιά μέσα στην μικρή περιοχή του Ιακωβάκη και το 1-2 στο 72'.

Σουτ του Αλμπάνη η μπάλα άουτ στο 79'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Νάζο να παίρνει την κεφαλιά η μπάλα άουτ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΥΡΓΕΤΟΣ: ΙΑΚΩΒΑΚΗΣ, ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΨΩΜΙΔΗΣ, ΝΑΖΟΣ, ΤΣΙΑΚΑΛΟΣ, ΜΠΟΥΛΟΓΕΩΡΓΟΣ, ΠΑΛΑΥΡΑΣ, ΔΕΡΜΑΝΗΣ, ΦΑΣΟΥΛΑΣ, ΠΑΤΡΑΣ, ΝΙΚΟΛΟΥΣΙΟΣ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΜΟΥΖΙΟΥΡΑΣ, ΠΡΕΜΕΤΗΣ.

ΚΑΣΤΡΑΚΙ: ΜΠΟΜΠΟΛΑΣ, ΑΛΜΠΑΝΗΣ, ΓΚΟΥΖΙΩΤΗΣ, ΚΩΣΤΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΜΠΑΟΥΤΗΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΕΧΑΓΙΑΣ, ΓΡΑΒΑΝΗΣ, ΡΟΜΠΟΣ, ΧΑΣΙΩΤΗΣ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΣΙΟΥΤΑΣ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ.