Σάββατο, 11 Νοεμβρίου 2017 09:20 από

Δεύτερη σερί νίκη για τη Φήκη,λύγισε τα αξιόμαχα Σαράγια

Αν και οι καιρικές συνθήκες δυσκόλεψαν αρκετά τις προσπάθειες των δύο ομάδων νικήτρια βγήκε η Φήκη στην εντός έδρας αναμέτρηση με τα Σαράγια επικρατώντας με 3-1 και παράλληλα μειώνοντας τη διαφορά από την κορυφή, έπειτα από το στραβοπάτημα των Μετεώρων στην Αγία Μονή

Η ομάδα του Τάκη Ρούσσα προσπάθησε από το πρώτα λεπτά του αγώνα να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιουργούσαν οι παίχτες της ,αντιμετωπίζοντας μία πολύ καλή άμυνα ωστόσο το γκολ δεν άργησε να έρθει και έτσι στο 24' λεπτό ο Λαγκαδινός άνοιξε το σκορ για λογαριασμό των γηπεδούχων.

Η ομάδα του Τέου Λιούλιου έχοντας στην σύνθεσή τους, νεαρούς ποδοσφαιριστές κατά την διάρκεια του παιχνιδιού και κάτω από καταρακτώδη βροχή ανέβασαν την απόδοσή τους και στο 63' είχαν την πρώτη καλή στιγμή να ισοφαρίσουν στο σκορ με τον Κεφαλά.

Μια ισοφάριση που ήρθε λίγα λεπτά αργότερα με ένα πανέμορφο γκολ του Τζέγκα στο 70' λίγα μέτρα έξω από την περιοχή των γηπεδούχων.

Τελικά αν και αγχώθηκαν λίγο, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και με τα τέρματα που σημείωσαν οι Καραστέργιος με κεφαλιά 75' και ο Λαγκαδινός στο 78' με έξοχο πλασέ διαμόρφωσαν το τελικό 3-1.

ΦΑΣΕΙΣ - ΓΚΟΛ

Πρώτη καλή στιγμή με τον Λαγκαδινό το πλασέ και η μπάλα άουτ στο 8'.

Σουτ του Τσάγκα η μπάλα άουτ στο 13'.

Ένα αδύναμο σουτ του Νουνού θα δεν θα βρει καλά την μπάλα την οποία παίρνει ο Τσάγκας το πλασέ αποκρούει ο Ντάσκας στο 15'.

Σέντρα του Γκαντιά το πλασέ σε καινή εστία ο Λαγκαδινός και το 1-0 στο 24'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Νουνό το σουτ αποκρούει ο Ντάσκας σε κόρνερ στο 39'.

Σουτ του Γκαντιά η μπάλα άουτ στο 41'.

Σουτ πάλι ο Γκαντιάς αποκρούει ο Ντάσκας στο 45'.

Σουτ του Γκίκα μπλοκάρει ο Πατσιαλής στο  52'.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Κεφαλά το πλασέ αποκρούει ο Πατσιαλής σε κόρνερ στο 63'.

Σουτ του Γκαντιά η μπάλα άουτ το 68'.

Ένα ωραίο σουτ του Τζέγκα η μπάλα στα δίχτυα πανέμορφο γκολ και το 1-1 στο 70'.

Κόρνερ με τον Γκαντιά κεφαλιά του Καραστέργιου και το 2-1 στο 75'.Χαμένη ευκαιρία με τον Λαγκαδινό το πλασέ η μπάλα άουτ στο 76'.

Εξαιρετική προσπάθεια του Λαγκαδινού θα μπεί στην περιοχή θα πλασάρει τον Ντάσκα και θα γράψει το 3-1 στο 78'.

Σέντρα του Μπίχτα κεφαλιά του Λαγκαδινού η μπάλα άουτ στο 83'.

Φάουλ με τον Καραστέργιο η μπάλα άουτ στο 87'.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΦΗΚΗ: ΠΑΤΣΙΑΛΗΣ, ΜΠΙΧΤΑΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΜΑΓΙΟΣ, ΝΤΟΣΑΣ, ΦΛΙΟΥΚΑΣ, ΓΚΑΝΤΙΑΣ, ΚΑΡΑΣΤΕΡΓΙΟΣ, ΝΟΥΝΟΣ, ΛΑΓΚΑΔΙΝΟΣ, ΤΣΑΓΚΑΣ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΤΡΑΓΚΟΤΙ.

ΣΑΡΑΓΙΑ: ΝΤΑΣΚΑΣ, ΚΕΦΑΛΑΣ, ΚΑΤΣΑΡΟΣ, ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ, ΜΠΕΓΛΕΡΙΔΗΣ, ΓΚΙΚΑΣ, ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΑΣ, ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, ΚΟΝΤΟΒΟΥΝΗΣΙΟΣ, ΜΟΥΣΙΑΣ.

ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΤΖΕΓΚΑΣ, ΤΑΣΙΟΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ.