Κυριακή, 5 Νοεμβρίου 2017 07:21 από

Βαριά ήττα για το Διγενή στην Ιτέα

Στο γήπεδο της Ιτέας οι πρωταθλητές Φωκίδας επεβλήθηκαν καθαρά και δίκαια με 3-0 του Διγενή Νεοχωρίου, ο οποίος έμεινε μακριά από τον καλό του εαυτό

Απέναντι σε μία δυνατή ομάδα το συγκρότημα του Βαγγέλη Μπρισίμη ηττήθηκε σήμερα για την 7η αγωνιστική της Γ' Εθνικής, με την επικράτηση των γηπεδούχων να σφραγίζεται από τις αρχές της επανάληψης.

Ο Αστέρας ήταν και σήμερα καλύτερος του αντιπάλου του και στην ουσία “καθάρισε” το ματς προς το τέλος του πρώτο ημιχρόνου. Στο 40 το σκορ άνοιξε ο Σεΐτι, που αποδεικνύεται πολύτιμη προσθήκη της τελευταίας στιγμής, και στο 45 ο Αλεξίου διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Κώστα Λίβα. Το παιχνίδι κρίθηκε οριστικά δέκα λεπτά μετά το ξεκίνημα της επανάληψης με το δεύτερο τέρμα του Αλεξίου και 4ο τη φετινή σεζόν.

Το Νεοχώρι κοιτάζει πλέον το εντός έδρας ματς της επόμενης Κυριακής απέναντι στο Ρήγα Φεραίο, όπου η κατάκτηση των τριών βαθμών κρίνεται επιβεβλημένη.