Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου 2013 03:52 από

Πήρε το ντέρμπι ο ΑΟΤ 1963

Ο ΑΟΤ 1963, πήρε το ντέρμπι με τη Νάουσα επικρατώντας με σκορ 1-0 στο ντέρμπι της Γ' Εθνικής

Πρωταγωνιστής για τα Τρικαλα, ο Βουκέλια που σημείωσε το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση.

Οι γηπεδούχοι δεν έπιασαν την αποδοση του αγώνα με τον Πύργετό, ενώ η Νάουσα με την απόδοση της έδειξε ότι δικαίως την έχουν χαρακτηρίσει μερικοί ως ένα από τα φαβορί για την άνοδο.

Στο Α' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθιούν έναντι μίας των γηπεδούχων, ενώ στην επανάληψη δεν είχαμε κάτι το ιδιαίτερο πέρα από το τέρμα του Βουκέλια με τα Τρικαλα να φτάνουν σχετικά εύκολα στη νίκη.

Το παιχνίδι όπως μεταδόθηκε από το Trikalascore:

Ζωντανά η εξέλιξη του ντέρμπι , με κατά διαστήματα Live Streaming μετάδοση.

Πρώτο καλό σουτ στο 5' για τα Τρίκαλα με το Σακελλαρίδη και την μπάλα να περνάει σύρριζα άουτ.

Περισσότερος ο κόσμος σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στον Πυργετό.

Ισορροπημένο το ματς, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν ρυθμο στα πρώτα 15 λεπτά.

Κακός ρυθμός μέτριο θέαμα μέχρι στιγμής από τους δύο αντιπάλους.

Και φιλοι της Νάουσας στο γήπεδο. Χωρίς κάτι αξιόλογο το πρώτο 20λεπτο πέρα από το σουτ του Σακελλαρίδη.

Στο 30' απίστευτη ευκαιρία για τη Νάουσα με το Ρετζιά να βγαίνει τετ α τετ με τον Ψωμιάδη να διωχνει σε κόρνερ με τα ακροδάκτυλα.

Στ 32' νέα μεγάλη στιγμή για τους φιλοξενούμενους με το Μουσικάκη να βγαίνει στην κόντρα και να πλασάρει επάνω στον Ψωμιάδη.

Στο 34' τα Τρίκαλα απαντούν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κόλα, που αποκρούεται δύσκολα σε κόρνερ από το Σιμσερή.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώνεται δίχως τέρματα, με τους φιλοξενούμενους να έροχυν κερδίσει τις εντυπώσεις στα πρώτα 45 λεπτά, χάνοντας σαφώς πιο κλασικές ευκαιρίες. Τα Τρίκαλα ψάχνουν τον καλό τους εαυτό.

Καμία καλή στιγμή στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Ολα στο μηδέν.

Στο 55' υποδειγματική αντεπίθεση των Τρικάλων , με το Σιμοβιτς να σπάει την μπάλα στο Βουκέλια και τον τελευταίο με ιδανικό πλασέ να κάνει το 1-0.

Στο 58' ο Γέφτιτς στη θέση του Τεντολούρη.

Στο 67' γύρισμα του Περηφανόπουλου λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ψωμιάδη.

Στο 80' ο Μουσικάκης βλέπει δύο κίτρινες μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα και αποβάλλεται. Τα Τρίκαλα με αριθμητικό πλεονέκτημα.

Οι συνθέσεις

ΑΟΤ 1963:Ψωμιάδης, Μπόντε, Κάλφας, Στάμος, Φορτούνης, Κόλα, Σίμοβιτς,(90' Τσβέτκοβιτς Σακελλαρίδης,(46' Πολυζόπουλος), Τεντολούρης,(60' Γέφτιτς), Βουκέλια, Χαλιμπάκης

Νάουσα: Σιμσερής, Συμπεθέρης, Γρ. Αργυρίου, Μουσικάκης, Πέικος, Αβραμόπουλος, Ρετζιάς,(65' Παπάδης), Κεφαλάς,(76' Μουρίκης), Παπατάνος,(80' Πούπης), Νικόλτσης, Περηφανόπουλος