Κυριακή, 10 Μαρτίου 2013 01:42 από

Δε νίκησαν και μπήκαν σε περιπέτειες τα Α.Σ. Τρίκαλα 2011

Για ένα ακόμη παιχνίδι ο ΑΣ Τρίκαλα 2011 έμεινε μακριά από τις νίκες, με αποτέλεσμα έτσι να μπει σε περιπέτειες αναφορικά με την εξασφάλιση της ανόδου στη Γ' Εθνική

Οι κυανέρυθροι παρουσία περίπου 80 θεατών (οι 20 από το Θεσπρωτικό) αναδείχτηκαν ισόπαλοι δίχως τέρματα απέναντι στον Κεραυνό , παρουσιάζοντας για μία ακόμη φορά το κακό αγωνιστικό τους πρόσωπο.

Είναι ξεκάθαρο πλέον πως αυτή η ομάδα δεν μπορεί, έχει φτάσει ταβάνι στην απόδοσή της, βάσει και του ρόστερ που έχει αυτή τη στιγμή στις τάξεις της και έτσι θα χρειαστούν τα τελευταία ματς για να βρει τους 1-2 βαθμούς που χρειάζεται ακόμη ώστε να πετύχει και μαθηματικά το στόχο της.

Από την άλλη, το Θεσπρωτικό, μάλλον βολεύτηκε μια χαρά με το βαθμό της ισοπαλίας, τον οποίο πήρε χαλαρά και δίχως να καρδιοχτυπήσει πολλές φορές στο σημερινο ματς.

Το παιχνίδι όπως μεταδόθηκε από το Trikalascore:

Παρουσία 50 περίπου θεατών ξεκίνησε πριν λίγα δευτερόλεπτα στο δημοτικό στάδιο η αναμέτρηση του ΑΣ Τρίκαλα με τον Κεραυνό Θεσπρωτικού.

20 περίπου άτομα από τη φιλοξενούμενη ομάδα στην κερκίδα.

Πρώτα λεπτά με τα Τρίκαλα πιο κινητικά στο παιχνίδι, αλλά χωρίς την κλασική ευκαιρία.

Ανεβάζει απόδοση ο Κεραυνός και κερδίζει το πρώτο του κόρνερ στο παιχνίδι.

Ευκαιρία για τον Κεραυνό, όταν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ο Πέτσιος πιάνει την πρώτη κεφαλιά η μπάλα βρίσκει σε παίκτη των Τρικάλων, στην επαναφορά νέα προσπάθεια του Φέκα, με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα στο 20 με τον Παππά να φεύγει στην κόντρα, να πλασάρει και τον Μπάμπη να αποκρούει σωτήρια με τα πόδια, στην επαναφορά η μπάλα στον αφύλακτο Τζοβάρα, που πλασάρει άουτ.

Μοιρασμένο το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά, με τις δύο ομάδες να αναζητούν τις προυποθέσεις για την επίτευξη ενός τέρματος.

Πιο πιεστικοί οι φιλοξενούμενοι στο τελευταίο 5 λεπτο, όλα στο μηδέν εδώ στο στάδιο.

Στο 45' σέντρα του Απ. Τεντολούρη, ο Μπάμπης διώχνει με τις γροθιές.

Στο 47' σουτ Χοτζάι η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

Στο 48' ο διαιτητής δείχνει από μία κίτρινη σε Στάμο και Πάλλα και μεταξύ τους αψιμαχία.

Κάκιστο το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να παίζουν τελείως άτεχνα και χωρίς την παραμικρή υποψία φάσης.

Στο 67' σουτ Αγγελίνα, η μπάλα περνάει λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι.

Εκτέλεση κόρνερ Μόκκα στο 77' ο Παππάς προσπαθεί να πιάσει το ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να βρίσκει σε παίκτες του Κεραυνού και να απομακρύνεται.

Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της συνάντησης.

Ενταση στις καθυστερήσεις και αψιμαχίες ανάμεσα σε παίκτες των δύο ομάδων.

Τα Τρίκαλα πιέζουν.

Στο 87' ο Φαρμάκης φεύγει στην κόντρα από τα αριστερά για το Θεσπρωτικό, βγάζει την κάθετη μπαλιά, αλλά ο Πάλλας, δεν προλαβαίνει την προβολή, χάνοντας έτσι σημαντική ευκαιρία.

Τελευταίο σφύριγμα από το διαιτητή εδώ στο δημοτικό στάδιο, με το αποτέλεσμα 0-0.

Οι συνθέσεις

Τρίκαλα:Ζαφείρης, Χοτζάι, Ευαγγέλου,(31' λ.τρ. Χρ. Νάκου), Αγγελίνας, Ανδρέου, Στάμος, Δ. Νάκου, Δ. Τεντολούρης, Παππάς, Απ. Τεντολούρης,(67' Μόκκας) Τζοβάρας

θεσπρωτικό: Μπάμπης, Μάνου, Φαρμάκης, Παπαδόπουλος, Πέτσιος, Γατσέλος, Ρακόπουλος, Πέκος, Κώτσης, Πάλλας, Φέκας